A tánciskolában számos táncformát oktatunk, az országban egyedülállóan magas színvonalon. Az oktatott táncok eredete, alapjai és az általuk elsajátítható mozgáskultúra meglehetősen változatos.
A szamba afrikai eredetű népi tánc, amely mai formájában Brazíliában formálódott ki – jellegzetes mozdulatai a láncokat viselő rabszolgák táncát idézik. A csacsacsa mesterségesen, a rumbából és a mambóból megalkotott latin-amerikai versenytánc, míg a rumba hagyományos kubai páros tánc. A pasodoble szintén elsősorban versenytánc, amely bikaviadalt jelképez, a bika és a matador küzdelmét jeleníti meg a táncban.
Az angol és a bécsi keringő, illetve a slowfox nem latin jellegűek, elsősorban a művészi koreográfiára alapoznak, míg a quickstep, bár szintén hagyományos szalontánc, gyorsabb és erőteljesebb mozgásokból áll.
A tánciskola számára mindezek mellett a legfontosabb természetesen a mazsorett, amelyet számos csoport tanulói tanulnak immár több mint egy évtizede, s itt használják egyedül a Feeling tánciskola által előállított tollas eszközöket hozzá. Emellett lehetőség van balett tanulására is.
Az iskola táncoktatói mind magasan képzett szakemberek, sokévnyi táncolással és tánctanítással a hátuk mögött. Dolgoznak a Feeling számára táncművészeti főiskolát végzett profik, táncpedagógusok, szakképzett mazsorettoktatók. A Feeling igen nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a különféle táncok elsajátítása ne csak jó hangulatban teljen, de egyben magas szintű tudással gazdagodjanak a tanulók, minőségi oktatás révén.
A tánciskola számos zenekarral is együttműködik, számos fellépésükön általában ezen társaságok egyike biztosítja a talpalávalót. A közreműködő zenekarok közé tartozik a Derecskei Ifjúsági Fúvószenekar, a Debrecen Big Band, a Pesterzsébeti Lajtha László AMI Ifjúsági Fúvószenekar és a Hajdúszoboszlói Ifjúsági Fúvószenekar is. Mindezek az együttesek rendkívül nagy segítséget nyújtanak az iskola számára.
A Feeling Tánc és Mazsorett Egyesület 2002-ben alakult meg. Az egyesület célja eredendően a mazsorett népszerűsítése, megismertetése a fiatalokkal. Ez a tevékenység 2011-ben került kibővítésre, mivel a mazsorett terén nagy sikereket elérő, több száz főt oktató iskola oktatói úgy érezték, emellett még többet is adhatnak a tánc iránt érdeklődőknek.
A mazsorett tanítása természetesen ma is az iskola fő profilja, emellett azonban számos más stílust is elsajátíthatnak nálunk az érdeklődők, így például jiveot, az angolkeringőt vagy éppen a slowfoxot. Mindezek mellett lehetőség van a balett tanulására is.
A tánciskola diákjai minden évben számos alkalommal lépnek fel országszerte, fiatalok és nagyobbak egyaránt. Műsorokat adnak különféle fesztiválokon, karneválokon, bálokon vagy éppen szépségversenyeken, s minden évben több alkalommal fellépnek a határokon kívül is. Jótékonysági akciókat, gyűjtéseket és persze előadásokat is igen gyakran szervezünk, hogy ne csak közelebb hozzuk egymáshoz táncosainkat, de egyben a közösséget is szolgáljuk.
Az egyesület elnöke Takács-Pántya Barbara, aki maga is gyakorlott versenytáncos, számos táncstílus gyakorlott művelője és oktatója.
A táncot már igen fiatalon, 3 éves korában kezdte el gyakorolni – ekkor ismerkedett meg a balettal, amelyről a mai napig is úgy tartja, hogy rendkívül hasznos lehet, hiszen olyan alaptudást biztosít, amely minden táncstílus elsajátításánál igen sokat segít. A balettal 12 éven keresztül foglalkozott, ezen idő alatt rengeteg versenyen lépett fel és ért el sikereket.
Ezután fordult a versenytánc felé, ahol többek között a balettos alapoknak köszönhetően igen szép sikereket ért el az ezt követő években. Latin tánc kategóriában 1999-ben a Köztársasági Kupa győztese lett, később számos alkalommal, többek között Kanadában is fellépett tudásával. Ezután következett a mazsorett, amelyben a korábbi táncstílusok révén megszerzett tudását kamatoztatni tudta.
A tánciskolában egészen egyedi stílus megteremtésére törekedett – olyan latinos elemeket vett be, például a Feeling által használt tollas eszközt, amelyek egész Európában egyedivé teszik a tánciskolában elsajátítható táncismereteket.